Nábytek

Projekty

Nábytek

Nábytek a design je taková zvláštní záložka, která nejde uplně přesně specifikovat. Vlastně všechno co se dělá v počítači ve 3D, je navrhování všeho kolem. Tedy nejen skříní, regálů, židlí, ale i koberců, závěsů, maleb a v neposlední řadě také obrazů a plastik umístěných ve vizualizacích. To všechno vlastně projektant navrhuje znovu a sám. Je tedy totálním nábytkářem a designérem. 

Thubnail

Problém je ale v tom, že mnohé z těchto věcí jsou již věcmi existujícími. Neoriginálními. A tedy nejsou žádným návrhem. Jsou napodobeninou skutečnosti.

ThubnailThubnail

Proto zde uvádím jen několik málo různorodých ukázek, které charakterizují ten obrovský záběr digitalizace okolního světa. A také se snažím o prezentaci kusů, které byly prokazatelně skutečně vyrobeny a dokonce ve více exemplářích.

ThubnailThubnail

Vyrobit dnes nějakou věc na zakázku je stále jednodušší a samozřejmě dražší. Možnosti materiálové a technologické jsou ale neuvěřitelné. Je nutné neustále sledovat a číst odbornou literaturu.

ThubnailThubnail

Dokonce si myslím, že část lidstva skončí tak, že budou sedět u počítačů a navrhovat různé prvky a díly, nebo směsi a zvuky a ty se pak budou sestavovat do celků někde v robotických dílnách. Odtud pak budou distribuovány ke spotřebiteli pomocí dronů, které s tím přiletí a přistanou třeba na terase.

ThubnailThubnail

Někdy se stává projektant designérem nedobrovolně, když se snaží ve 3D vymodelovat nějakou židli, nebo sedací soupravu z katalogu a přijde na lepší řešení a nebo na nějakou zásadní chybu v již hotovém výrobku.

ThubnailThubnail

Někdy je nucen navrhovat závěsy, potahy a jiné tkaniny, třeba koberce. Svítidla a žaluzie.

ThubnailThubnail

Jindy zvonky, poštovní schránky, kliky, vany a vodovodní baterie.

ThubnailThubnail

Nebo také naprosto speciální věci, jako je výškově stavitelný stůl pro focení pod vodou. Bratrova žena Alice aranžuje a fotí neskutečné podvodní výjevy z lidí věcí a obrovských kulis.

ThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnail

Nábytek pro bydlení na zakázku.

Někdo má natolik jasnou představu o tom co chce, že si to nechá ušít opravdu přesně na míru.

Thubnail

Bohužel, čím agresivnější a tendenčnější design, tím rychleji ztrácí na své aktuálnosti. Proto si nikdy nekoupím svítivě oranžovou bundu, i když se mi hrozně líbí. 

Thubnail

Nábytek pro 2N

Firma, se kterou spolupracuji již více jak deset let. Zakázkově vyrobených kusů je zde nespočet.

ThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnail
Stránka vygenerována 24. 7. 2024 8:26:00 za 0 ms.