Soukromé interiéry

Projekty

73 Luxusní byt na Národní

Docela rozměrný a dobře umístěný. Takové místo se v Praze opravdu těžko hledá. Ovšem nejenom těžko hledá, ale i udržuje a opravuje. 

Thubnail

Dostat na takovéto místo jeřáb s velkým sklem na háku, není žádná legrace jak technicky, tak legislativně. Zábor pozemku pro staveniště a pod.

ThubnailThubnail

Ale za to pohled, jaký se nenaskytne hned tak někomu. Samotnému se mi nechtělo věřit, že je to z opačné strany domu tak na dlani.

ThubnailThubnail

Přístup mohutným výtahem v udržovaném domě celé pompéznosti jen přispívá.

ThubnailThubnail

Ostatně tento interiér si zahrál v jednom nepříliš známém filmu o znovuzrození staré rockové kapely. Jméno si ale bohužel nepamatuji. A asi byste to do toho místa stejně nedokoukali.

ThubnailThubnail

Mně to nařídil shlédnout bratr, tak jsem si to vytrpěl. Jako že je to také o mně. To tedy není. Já nejsem žádný zkrachovalý bubeník. Já jsem naopak perspektivní začínající bicák.

ThubnailThubnailThubnail

74 Byt na Kampě 2017

No řekněte... Kdo by nechtěl bydlet alespoň pár let na Kampě a koukat Werichovi do oken. Je to neuvěřitelné, ale dá se tam dojet a zaparkovat i s autem. Asi proto, že taková drzost nikoho ani nenapadne.

Thubnail

Je pravda, že to není nejlevnější, ale zase na druhou stranu to svoji cenu nikdy neztratí. Ba naopak.

ThubnailThubnail

Další malinkou komplikací je prý neustálé pořádání nějakých zajímavých věcí a nebo natáčení filmů. Ale ten, kdo chce být ve středu všeho dění, ten si doslova pochrochňá.

ThubnailThubnail

Může jít třeba do komparzu, nebo se alespoň zdarma najíst na nějaké prezentaci. Bude stále vědět co se nosí a naučí se mnoha jazykům.

Nebo tam mít ateliérek a každé ráno si se stojanem sednout před barák a malovat tu krásu i se všema čumilama.

75 Byt v Letňanech 2015

Další z bytů, kde se usilovně hledalo řešení na umístění televize vůči sedací soupravě. Pokud máte kuchyňskou linku jako součást obýváku, můžete hosty posadit do křesel a jít jim připravit kafe. Pokud je sedací souprava otočena k lince, můžete si s nimi povídat z očí do očí.

Thubnail

Když hosté odejdou a vy s chcete ze stejné sedačky podívat na televizi, nastává problém. Proto se to většinou řeší tak, že se sedačka otáčí zády ke kuchyni a hledí na stěnu s televizí.

ThubnailThubnail

76 Poslechovka

Poslechová místnost v rodinné vile.Velmi málokdy se sejdou tak příznivé podmínky, aby mohla vzniknout neobvyklá a naprosto nová věc. Jednou z nejdůležitějších je samozřejmě investor a jeho finanční možnosti a hlavně ochota jít do nových neprozkoumaných věcí.V tomto případě se jedná o opravdu kvalitní poslechovou místnost s soukromém domě. Jsou zde použity snad všechny ty nejvychytanější technologie zvukového tlumení, difúze, rezonance, modulace, pohlcování a bůhví co ještě. Vše samozřejmě probíhalo pod taktovkou jednoho z mála skutečných odborníků na akustiku v naší republice.

Thubnail

O aparatuře již ani nemluvím. Myslím, že alespoň pro mne se toto řešení poslechové místnosti stalo vzorem na dlouhou dobu. A kdoví, jestli jej v jeho komplexnosti vůbec někdy překonám. Konečné řešení vznikalo velmi těžce a dlouho. Dokonce se začínala řešit jiná místnost s úplně jinou koncepcí. Viz třetí obrázek.

ThubnailThubnail

První obrázek je render konečného řešení a dole skutečnost. Všechny prvky interiéru jsou dýhované a mořené dvěma odstíny zelené. Stěny jsou pokryty speciálními zvukopohltivými dlaždicemi. Dva z rezonátorů na čelní stěně jsou zajímavě výtvarně pojednány olejomalbou od výtvarníka, jehož díla zdobí i některé další stěny tohoto velmi příjemného domu.

Thubnail

Poslední obrázek zachycuje jednu z podob místnosti pro hosty sousedící s výše zmíněnou "poslechovkou". Unaveni dokonalou produkcí hudby zde mohou spočinout ve variabilním a v pravém smyslu toho slova funkcionalistickém interiéru.

78 Vinoř

Jedna z variant řešení velkoprostorového obýváku. Tentokráte Provensálský styl.

Thubnail

Nakonec to dopadlo daleko střízlivěji, viz vila Vinoř v sekci Obytné domy.

ThubnailThubnail

79 Mladý byt

Zadání znělo: Příjemný pokoj, kam bych si mohl zvát své přítelkyně.

Thubnail

Práce, která jde přímo od ruky. Shodou okolností se v té době dokončovala zasadní revitalizace domu a při té příležitosti byla vyměněna všechna okna. Takže východní stěna pokoje je vlastně jedno jediné obrovské francouzské okno.

Thubnail

80 Garsoniéra Košická

V tomto případě jsem si zalenošil a místo komentáře předkládám text z průvodní technickké zprávy.

Thubnail

Zárubeň i vstupní dveře budou vyměněny za nové od fy Next. Přední povrch světlý javor jako v celém interiéru.Z vnitřní strany budou vstupní dveře odhlučněny a čalounění bude provedeno jeansovou látkou která se bude v rámci možností opakovat i v dalších prvcích interiéru. Jediná zárubeň vnitřních dveří je pojednána jako obložková z lamina s javorovým dezénem.

ThubnailThubnail

Skříně z tohoto pohledu na pravé straně jsou 450mm hluboké a měly by sloužit jako hlavní úložný prostor pro oblečení a zájmové aktivity. Hlavní pohled od vstupní chodby. V celé garsonce je položena stejná podlaha z tvrzeného PVC, věrně napodobujícího dřevo. PVC je navrženo jako levný a přitom velmi kvalitní a vzhledově přípustný materiál, který hodně vydrží a dobře se udržuje. Proto je navržen i do koupelny.Pokládka je vedena paralelně s oknem, aby se místnost opticky zkrátila a zároveň rozšířila. Ze stejného důvodu je na pravé straně místnosti proveden pruh z tmavšího a lesklejšího materiálu pro délkové členění a optické zkrácení zdi. Stěny by měly mít odstín čaje s mlékem. RAL 1013 a pruh RAL 1014. Strop bílý s odsazením 100mm.

ThubnailThubnail

Pokoj je členěn na tři sekce, kdy u okna je pracovní zóna s rozměrným stolem o hloubce 70cm a šířce skoro přes celou místnost. To umožní rozložení a práci s více přístroji a zařízeními. Kolem stolu jsou postaveny regály na knihy a jiné předměty. Úmyslně nejsou zaskleny, aby skla nezužovala prostor. Prostřední zóna je odpočinková s rozkládacím gaučem, který jsem navrhoval i jako atyp. Funguje tak, že se mohutná opěradla vymění ve spodní pojízdné zásuvce za ložní prádlo. Dnes se podobné gauče už také prodávají a není je nutné dělat na zakázku. Tento gauč je také možné v případě potřeby použít jako dvojlůžko. Pokud by se podařilo zařídit celý interiér ze světlého javoru, nebo břízy. Bylo by to super. Například kuchyňská linka by se se svými dvířky krásně integrovala do prostoru s ostatními regály a skříněmi. Tyto dekory jsou nyní módní a proto je není složité sehnat. Horší to bude s jeansovými židlemi, kde asi není jiná možnost než použít potahy. Jeansová tkanina má proti ostatním velkou výhodu v tom, že čím více je opotřebovaná, tím je krásnější. Poslední zónou je kuchyně, kde je malá linka která ale obsahuje prakticky vše potřebné. Není zde řešena digestoř, protože cirkulační nemá valné ceny a odvod do vnitřního světlíku, či šachty by byla rána pod pás sousedům.

ThubnailThubnail

Povrchy stěn koupelny jsou řešeny poměrně neobvyklým způsobem, vycházejícím ze zkušenosti a nových módních trendů, kdy spárovací hmoty nabyly takové kvality, že je možné použít je místo samotného keramického obkladu. Osvědčená barevná kombinace modré a světlé okrové nebo béžové si přímo říká o hutný modrý odstín. Z blízkosti by stěrka mohla vypadat velice strukturovaně. Při odchodu z této útulné garsonky ještě nahlédneme do koupelny s WC mísou. Dvakrát koupelna zevnitř. Jednou s otevřenými a potom se zavřenými dveřmi. Na pračku je ještě možné doplnit další úložné regály, nebo uzavřené skříňky až do výše, kam se dosáhne. Sprcha je navržena s vaničkou, protože není přesně známa skladba podlahy a možnosti pro uložení odpadního potrubí sprchy pod podlahou, nebo ve zdi. Zrovna tak Geberit, na kterém je mísa zavěšena, bude nutno minimálně 100mm zasekat do obvodové zdi.

Thubnail

81 Libuš

Velmi zásadní a razantní přestavba domu tzv. podnikatelského baroka, která s sebou přináší nejen totální podsklepení skoro celého objektu, ale i instalaci nového systému vytápění vzduchem za pomoci tepelného čerpadla. Nejzajímavější je zadání investora pro využití sklepních místností.

Thubnail

Ne skladiště věčného harampádí, ale originální zábavní centrum s kulečníkem, saunou, solárkem, odpočinkovým centrem, domácím kinem, krbem a svičebními "trápidly". K tomu ještě netradiční fotokomora a samozřejmě blízké WC.

ThubnailThubnail

Už se těším že budu pozván na nějaký mejdan. O podlaží výše vzniknou v souvislosti s touto úpravou i další místnosti, z nichž za největší pozornost stojí univerzální pokoj pro hosty s vlastní sanitou a hlavně malou kuchyňkou. Takový malý vejminek!

ThubnailThubnail

Potřeba všeho výše zmíněného logicky vznikla intenzivním využíváním domu velkou soudržnou rodinou, která nejen jemu, ale i rozlehlé zahradě věnuje obrovské množství nápadů a energie.

82 Kuchyň na zakázku

Skutečným oříškem k rozlousknutí a noční můrou projektantů a hlavně dodavatelů kuchyní.... jsou znalci, gurmáni a milovníci dobrého jídla. Naprojektovat pro ně kuchyň je stejně těžké, jako postavit chrám pro církev svatou.

Thubnail

Čím přesnější mají představu o každém koutku své laboratoře, tím častěji nalézají hranice technických mezí dnešního zdánlivě rozvinutého světa. A hle, již jsou tady...Ten nový render s mental rayem je dokonalý. Občas se Autodesku podaří pohltit tu správnou firmu, která je pro něho opravdu přínosem. Proto zde přibudou ještě další varinaty!

Thubnail

83 Káranská

Zde nemusím moc podrobně vysvětlovat o co jde. Tuto kuchyňskou linku snad již v životě viděl každý.

Thubnail

84 Hostouň

Koupelna s obrovským oknem vypadá velmi dobře v plném jižním slunci. Ve snaze zachytit do každého záběru co nejvíce i z menších interiérů, rendruji s objektivem s úhlem záběru 23.

Thubnail

Proto vše vypadá trochu prostornější než ve skutečnosti. Každý člověk totiž po vstupu do interiéru pořídí podobných pohledů sto za několik vteřin.

ThubnailThubnail

Kuchyň využívá nezvyklého proskleného rizalitu.

Thubnail

85 Jindřišská

Další z dlouhé řady upravovaných bytů. Dva obrázky představují kuchyň bytu v centru Prahy. Přestavět byt v této lokalitě je finančně a časově stejně náročné, jako postavit celý dům na okraji. Jen získání vyjádření památkářů zabralo skoro tři měsíce. Vyústění větrání z WC na fasádu je doslova věda.

Thubnail

Nalezení správného komínového průduchu je zase dobrodružství. Jeho zprovoznění pak horor. Když totiž ostatní zjistí, že je některý komín nepoužívaný, tak do něj nasypou vše, čeho se potřebují zbavit. V tom našem toho bylo asi 200kg.

Thubnail

86 Luxusní byt Žatecká

Jeden "retrobyt" v secesním stylu u Staroměstského náměstí.

Thubnail

Jsou zde použity snad všechny vychytávky, které se v interiéru dají udělat. Například dlažby jsou italské, od firmy vyrábějící kompletní barevnou škálu sortimentu v několika druzích povrchů.

ThubnailThubnail

Koberce jsou od firmy dodávající anglické královně. Dveře jsou zaskleny vitrážemi a stěny jsou pokryty tupovanou šablonovou malbou. Pro parkety byl vyvinut vlastní nový vzor, nazvaný po majitelce bytu.

ThubnailThubnail

Pro obklad koupelny byly listelly hledány po skladech celé republiky. Lustry jsou rakouské, nábytek na míru.

ThubnailThubnail

Tento byt má ještě jednu zajímavost. Současně s projektem inetriéru byl objednán i můj obraz jako dominanta celého interiéru.

Thubnail

87 Byt v Bohnicích 2000

Tomuto projektu věnuji celou stránku z několika důvodů. Je to z jeden z nejlépe realizovaných projektů interiéru, který jsem kdy dělal. Byl taky nejdetailněji propracován, protože prakticky na všechny prvky byly zhotoveny podrobné výrobní výkresy. I zpracování dodavatelem je na velice vysoké úrovni. Největší podíl na celkovém výsledku má ale investor, především díky neúnavné, velice profesionální a kreativní investorské činnosti, zakončené dokonalým dotažením do vítězného konce. Aranžováním doplňků, květin a výzdoby.

Thubnail

Dalším důvodem je dle mého skromného názoru neotřelé dispoziční řešení dnes již klasického bytu 3+1. Vlevo je vždy umístěn render z projektu a straně druhé pak pokus o foto ze stejné pozice. Dle výsledků je vidět, že je tato činnost zcela beznadějná, zvláště když si teď uvědomuji, že při rendrování jsem skoro vždy stál metr za zdí kterou jsem zprůhlednil.

ThubnailThubnail

Také skutečnost, že byt je doslova narvaný spotřebiči s elektronikou a jinými kosmickými technologiemi, silnoproudými a slaboproudými rozvody a neskutečným množstvím berušek, na rychlosti realizaci nepřidalo. O ceně realizace je lepší pomlčet. Ta je jen dokladem toho, že opravdová kvalita a individuální, netradiční řešení založené na atypech je dnes neskutečně nákladné. A to i přes to, že mnoho věcí bylo nakoupeno v síti supermarketů "český sen"(vaše sny pojednou prchnou)

ThubnailThubnail

Je až symbolické, že na rendru jsem pro obraz v televizi použil jakýsi obrázek raftujících lidí na prudké vodě a při focení skutečné předlohy vysílali také něco o raftingu. Je naprosto k nepoznání. Například jedním z nábytkových prvků, který si zaslouží pozornost je umístění televize, audio, videa a všech souvisejících zařízení do kuchyňského baru, což velice usnadňuje orientaci odpočinkového centra v hlavním obývaném prostoru. Při zachování dnes moderní vzdušnosti a lehkosti je do bytu vpašováno velké množství úložného prostoru v podokenních skříňkách, sedací soupravě, nad baldachýnem baru a pod.

ThubnailThubnail

Posledním důvodem je doba realizace, která dosáhla neuvěřitelných dvou let. Bylo to dáno několika skutečnostmi, které se bohužel nedaly ovlivnit. Jednou z nich byla nutnost totálně přepracovat všechny povrchy v celém bytě. Mám tím na mysli nejen lakování oken, vybourání, vyzdění a vyspravení stěn, vybudování nové stoupačkové šachty a novou samonivelační stěrku pod nádherné podlahové krytiny, ale hlavně strop! Ten byl kompletně vyrovnán, zabroušen a zbaven spár po panelech.

ThubnailThubnail

Další zpomalující skutečností se stal fakt, že dva dny po dokončení valné části nábytku pro kuchyň přišla povodeň a vzala všechno! (v dílnách) (byt je vysoko):-) Několik zajímavostí z obývacího pokoje: Posuvné dveře s bezpečnostním sklem. Nastavitelné lamelové zakrytí topných těles ve skříňkovém systému. Duha na kuchyňské lince. Automatický výlez pro kočky na lodžii. Podsvícené beruškárium a zebrárium s pětisty exempláři plyšáků. Hádanka: Najděte pět rozdílů mezi obrázky. :-) Ložnice... O ložnici se dá říci především to, že je její velká část opět dělána přesně na míru ve jménu maximálního využití prostoru.

ThubnailThubnail

Všechny topné rozvody jsou pečlivě obestavěny skříňkami a přitom nevzniká dojem přeplněnosti. A tady koukám, že ještě není využit prostor nad dveřmi. Ha, skrytá rezerva do budoucna. Velkým plusem pro celkovou atmosféru bytu jsou nádherné květiny v jakémsi grafickém stylu. Kapradiny, přesličky, bambusy a pod., jsou vždy dokonalým doplňkem interiéru.Vyžadují však pravidelnou péči, trpělivost a nemalé znalosti. Vidím že dokonce umístění některých z nich souhlasí s projektem. Samotného by mne docela zajímalo, jestli mocně ozrcadlené posuvné dveře vestavěné skříně působí v ložnici inspirativně. Koupelna se rodila velice těžce. Jak z hlediska projektu, tak z hlediska dodávky. Vzniklo množství variant, ze kterých je jen část uvedena na levé straně.

ThubnailThubnail

Za dodavatelské peripetie jen jeden příklad: Při montáži stropního podhledového rastru s vrchním osvětlením upadla část konstrukce do perfektně zapracované vany a prorazila v ní díru. O tom, že se několikrát předělávaly nekvalitně položené obklady a dlažba se nemá cenu ani zmiňovat. Osvědčený prvek na proražení prostoru - kolmo umístěná zrcadla! Zde však vnáší ještě jeden pikantní moment. Vyměšující pánové se vidí několikráte a ze všech stran. To je samozřejmě věc veskrze pozitivní. Ve chvílích těžkého alkoholického opojení to však může vést k naprosté dezorientaci doprovázené těmi nejnepříjemnějšími důsledky.

ThubnailThubnail

Uvedu příklad z vlastní praxe. Se ženou jsme se kdysi dohodli, že náš byt bude řešen v bílém laminu, chromu, nerezu, sklu a modrých čalounech a pastelově šedých (metalizovaných závěsech a kobercích. Po určité době jsme chtěli koupit nějaké doplňky, (třeba) konvici, nebo vývrtku na lahve a hrozně se nám líbila sytě červená varná konvice a dřevěná vývrtka.My jsme však nakonec koupili méně designérsky vyvedené věci, ale v bílé a nerezi. Myslím že z hlediska celkové koncepce je to správný postup. Například do tohoto bytu by se zase nehodily věci pravidelně vzorované se zemitými, nebo tmavými barvami.

ThubnailThubnail

Pokud už vzor, tak nepravidelný, rozmáchlý, velký. Stejně tak obrazy. Zadumaný, romantický olej, by zde působil jako pěst na oko. Pro pořádek ještě chodba, která je ale spíše již dílem samotných investorů. A to je příležitost k úvaze o tom, jak je důležitá vzájemná komunikace mezi architektem a zadavatelem.

Pokud se podaří architektovi pochopit co se po něm chce a co se líbí, měl by být schopen se s tímto světem ztotožnit a v těchto intencích tvořit. Nenutit nikomu nic ze svého (jistě vyhraněného) vkusu, pokud se to zákazníkovi nelíbí. Naopak, pokud se architektovi podaří vysvětlit investorovi principy objemového, kompozičního, materiálového a barevného řešení ve kterých byl projekt zpracován, je pak tento schopen dále myšlenku rozvíjet a dotvářet interiér ve stejném duchu.

88 Barbie pokojík

88 Barbie pokojík

Thubnail

89 Byt na Ohradě 2009

Po delší době (09. 2009) se opět dostávám k problematice úpravy klasického panelákového bytu. V tomto případě se jedná o jeden z povedenějších, jak dispozičně, tak zpracováním. Ani jeho krásný výhled z ložnic na severní straně není k zahození. Dům byl v nedávné době doplněn výtahem a současně s výměnou oken byla zateplena i fasáda.

Thubnail

Revitalizace bytu je tedy v souladu s celým vývojem domu. Jedná se o méně zásadní úpravu, protože se nepřestavuje jádro, které zde má optimální tvar a umístění. Doslova uprostřed bytu. Jedna z věcí, kterou je zde nutno předělat, je ale velmi pracná a nepříjemná. Jednak svojí prašností a za druhé neskutečně obtěžujícím hlukem, který se při podobných činnostech nese celým panelovým domem.

ThubnailThubnail

Nebudu vás napínat... vyfrézování mělkých drážek pro natažení nového rozvodu silnoproudu a částečně také slaboproudu. Sám jsem zažil několik podobných zásahů v sousedství a moc jsem se těšil, až budou s prací hotovi. Nedá se však nic dělat, protože podle evropských norem již není možné spojovat střední kolík v zásuvkách se zemí, jak se to praktikovalo dříve. Všechny pevné silnoproudé rozvody musí být provedeny třemi vodiči. A ne v tzv. "hlíně", ale pěkně v mědi. Inu. pokrok nezastavíme. :-)

ThubnailThubnail

Tak-že, tento obrázek zachycuje pohled přímo od vstupních dveří do předsíně. Celá předsíň i přilehlá chodba jsou obloženy nádherným a přitom relativně levným granitovým obkladem z desek o velikosti 300x300mm a tl. 10mm. S takovým-to materiálem je možné pracovat jako s dlaždicemi a přitom výsledek je nesrovnatelný. Pokud se provede spárování v co nejpodobnějším odstínu s kamenem, výsledek působí seriózně, až monumentálně.

ThubnailThubnail

Další dva obrázky vpravo jsou prakticky shodné, jen jsou provedeny různými technikami. Horní je render, který se snaží maximálně napodobit skutečnost se všemi odrazy, odlesky, reflexy, vlastními i vrženými stíny. Dokonce i svit všech světelných zdrojů je velmi podobný skutečnosti. Jeho vygenerování však trvá i více jak několik hodin.

ThubnailThubnail

Spodní obrázek je jen prostou vizualizací z programu, ale je někdy názornější než render. Proto pro prezentaci projektů používám obě metody. Například skříňky vedle dveří obsahující praktickou lékárničku a skříňku na klíče jsou lépe vidět na vizualizaci. Účinek světelné rampy nad dveřmi, která nepřímým světlem ozařuje strop je zase lépe vidět na horním rendru. Mimochodem rampa tam není jen tak. Za ní je skrytý zvonek a stávající bytový rozvaděč. Věšáky jsou z masivního hliníku a naproti nim atyp. skříňka na boty, na kterou se dá pohodlně i sednout při obouvání.

ThubnailThubnail

Render vlevo je prakticky ze stejného místa, ale již otvírá pohled do koupelny. Pro její řešení je využita velmi povedená sada praktik od RAVAKu. Její kouzlo spočívá v neotřele tvarovaném umyvadle, které je na jedné straně protaženo tak silně, že se pod něj vejde i pračka. S odpovídající vanou vše působí velmi jednotně a uklizeně. Osvětlení jsem navrhl opět jako prosvětlený podhled. Vypadá to velmi dobře a velmi se to osvědčilo.

Thubnail

Foto z reálu viz níže. Další obrázek je vlastně vizualizace koupelny shora i s roštem rastrového podhledu. Zasklení nemusí být zasklením, ale stačí i plexi z matného, nebo perforovaného materiálu. Osvětlení nad stropem může být zářivkové, úsporné, nebo dokonce diodové. Podmínkou je ale, aby bylo nízkonapěťové (12-24V), protože část osvětlení se nachází nad vanou.

Třetí obrázek vlevo zachycuje i sousední WC, které je okrášleno stejným obkladem od RAKO. Jejich vděčná série Color 1 je zde zlomyslně uplatněna skoro celá. Podrobná skladba bude určena prováděcím výkresem. Možná s menším množstvím barev. Vše totiž závisí jen od velikosti jednotlivých balení a počtu použitých zdlaždic. Vpravo jsou ještě vidět vestavěné skříně, které jsou navrženy s posuvnými dveřmi. Střídavě zrcadlo, dýha, zrcadlo, dýha. To prolomí prostor úzké chodby a opticky jí to i zvětší. Zde bych se rád zmínil o jednom designérském špeku. Všechna madla na chodbě a obýváku jsou navržena jako stejná (zapuštěná). Je to drobnost, ale i nezkušenému návštěvníkovi navodí pocit, že je vše propojeno v jednom koncepčním řešení. Skříně, skřínky, zásuvky. V kuchyni jsou "zatím" navržena madla Blum, ale i to se může změnit. :-) A již konečně v obývacím pokoji... hlavním-to prostoru celého bytu. Ten je spojen s jídelním koutem a potažmo i s kuchyní. Zvláštností jsou zde podlahy. Zůstává velmi pěkná parketová podlaha, která bude jen obroušena a nalakována polyuretanovým lakem. Na rendru i vizualizacích je použito její skutečné foto. V zápalu předvádění jsem zapomněl popsat podlahové krytiny. V obou ložnicích kobercové čtverce, v předsíni, na chodbě, kuchyni, koupelně a na WC stejné marmoleum (také čtverce). Obývací pokoj a jídelna - stávající repasované parkety. Teď si uvědomuji že jsem se ještě nezmínil o dveřích. Ty jsou také zachovány původní, protože jsou dělané na zakázku a jsou z masivu a velmi pěkné. Dobře zapadnou do konceptu celého bytu. Jak plné, tak částečně prosklené, budou pouze repasovány. Zárubně zůstávají ocelové. Ty budou pouze obroušeny, vyspraveny a přelakovány.

Vždy se musím usmívat, když mi někdo vykládá, že ocelové zárubně jsou ošklivější než obložkové. Zkuste si v Německu nebo Francii objednat do bytu zabudované ocelové zárubně... .-) Nábytek také není zvolen jen tak náhodně. Se sedací soupravou Natuzzi mám jen ty nejlepší zkušenosti (vykoupené bohužel cenou) a nábytková stěna vznikla tak, že jeden její prvek vlastně již existuje. Ten levý u dveří. Je jen trochu upraven. Vtip s meandrem procházejícím celou skříní je podtržen tím, že bude zvýrazněn chromovou ABS hranou. Dále budou zpevněna její záda. Ostatní prvky jsou vytvořeny ve stejném duchu. Obrázek z lodžie komentovat nebudu, ale ten z kuchyně již ano.Je zde vidět výtvarně pojednaná dělící stěna mezi jídelnou a kuchyní. Jedná se o nerezový leštěný svařenec s leptaným a pískovaným sklem. Vše upevněno do stropu a podlahy.

Tento render je právě jeden z těch matoucích. Kuchyňská linka vpravo je jen odrazem v zrcadle na dveřích potravinové skříně. Pro ty, kterým by byl stále nejasný rozdíl mezi rendrem a vizualizací, tak ještě poslední ukázka na jedné z ložnic.

Obrázek vlevo je sice takový méně kontrastní, ale ke skutečnosti se blíží více například odrazem na rámu magnetické tabule, nebo stínem padajícím od židle nebo postele. Pravý obrázek je zase přínosný černými konturami, které lépe zobrazí členění zásuvek, umístění záclon, závěsů a podobně. A poslední poznámka: Za to co dávají v televizi... opravdu, ale opravdu nemohu.

90 Byt významné sportovkyně

Velmi složitá záležitost, komplikovaná nesmyslnými omezeními památkářů. Stupidita a neprofesionálnost mne tehdy velice obtěžovala i při řešení poměrně banálních záležitostí.

Thubnail

Je pravda, že bydlení v posledním patře takového domu není jednoduché. Všechno je rezavé, všude zatéká, Všude je zima. A všichni pod ním si představují, že je to záležotst toho nahoře.

ThubnailThubnail

Navrhování samotného bytu už byla zábava a vzniklo poměrně zajímavé a neotřelé řešení, Hlavním požadavkem investorů byla univerzálnost využití malé plochy.

ThubnailThubnail

Měla by obsahovat nejen vše pro bydlení dvou osob, ale i možnosti setkávání s přáteli a také s médii. Což je neodmyslitelná daň za úspěch.

ThubnailThubnail

Protože byl prostor nudlovitý, hledal jsem nějakou zajímavou fintu, jak do něj opticky zapracovat sanitu a malou ložničku. Nakonec se z nich postupným ořezáváním rohů staly polokruhové místnůstky.    

ThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnail

91 Byt Vyšehrad Krokova

91 Byt Vyšehrad Krokova

ThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnail

92 Barrisolový podhled

Barrisolový podhled je velice krásná a drahá záležitost. V tomto případě je ale velice potřebná a zdůvodnitelná.

Thubnail

Jedná se o dva spojené byty v podkroví, takže šlo zbourat i nosnou dělící stěnu mezi nimi.

ThubnailThubnail

Krov sedlové střechy měl ale nestejné výšky podbití v obou bytech a tak se to řešilo různými polystyrenovými čtverci, ale stále bylo vydět že to není vhodné řešení. 

ThubnailThubnail

Jednolitá absolutně hladká plocha barrisolového stropu to doslova hladce vyřešila jednou provždy.

93 Velkobyt Karlovy vary

Každý architekt je tak velký, jak velký dostane úkol. Nesmí se zalekonout velikosti ani na minutu a musí se vrhnout do boje, byť by byl úplně beznadějný. Zde jsem dostal úkol od jednoho karlovarského úspěšného podnikatele, abych na střeše jeho továrny o ploše 300m2 vytvořil útulný byt. Samozřejmě na celé ploše, proč troškařit.

Thubnail

Člověk (a architekt se k němu určitě počítá) je celý život vychováván v naprostém nedostaku všeho a predevším prostoru v panelových domech a najednou má bezbřehou plochu, na které je možné vytvořit šest dvou a třípokojových bytů!

ThubnailThubnail

Je pravda, že jedno omezení jsem měl a to byly rozumné peníze. Tedy takové, které neumožňovaly navrhovat všude mramor a pozlacené baterie. I když i to se mi pozdělji přihodilo, ale jinde.

ThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnail

94 účetnický koutek

94 účetnický koutek

ThubnailThubnailThubnail

95 IGC bazén

95 IGC bazén

ThubnailThubnail

96 Dům Furth im Wald

96 Dům Furth im Wald

Thubnail

97 Byt na střeše v Praze

97 Byt na střeše v Praze

ThubnailThubnailThubnailThubnailThubnail

98 Byt Jebavého

98 Byt Jebavého

ThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnail

99 Kavkova

99 Kavkova

ThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnailThubnail
Stránka vygenerována 24. 7. 2024 9:02:27 za 27 ms.